HomeRankingInkluzywna szkołaAktualności
LGBTplusMeOceń szkołę

Weź sprawy w swoje ręce! Rusza rekrutacja do projektu

📅08.08.2024, 20:47

✍️Zespół Fundacji GrowSPACE

🔗Udostępnij:

Weź sprawy w swoje ręce! Rusza rekrutacja do projektu

Jako Fundacja GrowSPACE rozpoczynamy kolejną ambitną inicjatywę. Startuje “Weź sprawy w swoje ręce!” – program wsparcia partycypacji obywatelskiej młodzieży w woj. podkarpackim. Przeszkolimy 60 młodych osób z województwa podkarpackiego, które nie chcą pozostawać bierne.

Założenia programu

Projekt ma na celu zwiększenie partycypacji młodzieży i młodych dorosłych w życiu publicznym w trzech mniejszych miejscowościach na Podkarpaciu – w Tarnobrzegu, Mielcu i Jarosławiu. Młodzież zostanie zaproszona do weekendowych szkoleń. Po wakacjach młodzież będzie miała za zadanie przeprowadzić własne inicjatywy (np. warsztaty, spotkania) w środowisku lokalnym. Osoby uczestniczące otrzymają wsparcie mentoringowe i dostęp do konsultacji.

Finansowanie projektu

Program jest finansowany z projektu „Ochrona wartości UE i praw podstawowych poprzez udział społeczeństwa i pomoc społeczeństwu obywatelskiemu w Europie Środkowej – PROTEUS” realizowanego przez Transatlantic Foundation we współpracy z programem Engaging Central Europe (ECE) prowadzonym przez The German Marshall Fund of the United States. Projekt PROTEUS jest współfinansowany przez Europejską Agencję Wykonawczą ds. Edukacji i Kultury (EACEA) w ramach programu Citizens, Equality, Prawa i Wartości (CERV) Unii Europejskiej.

Cel projektu

Dzięki programowi opartemu na założeniach edukacji antydyskryminacyjnej młodzież otrzyma niezbędne kompetencje. Program zakłada:

  • przekazanie młodzieży kompleksowej wiedzy z zakresu zarządzania projektami, budowania społeczności wokół inicjatyw lokalnych oraz prowadzenia własnych działań społecznych,

  • aktywizację młodzieży ze społeczności lokalnej z Tarnobrzega, Mielca i Jarosławia,

  • wpłynięcie na postawy oraz umiejętności w celu przeciwdziałania dyskryminacji i przemocy motywowanej uprzedzeniami,

  • wspieranie równości  i różnorodności,

  • budowanie zrozumienia i empatii,

  • wspieranie dobrostanu.

Program warsztatowy odpowie również na problem społeczny, jakim jest nierówne traktowanie i poziom szans, które dotykają osoby z konkretnych grup mniejszościowych, a który tak często dotyka małe miejscowości i społeczności mniejszościowe, które się w nich znajdują.


O nasTęczowy Piątek